עדן חותמות » שלטים לעיצוב הבית והעסק » מה אומר החוק בנוגע לשילוט דפיברילטור במקומות ציבוריים?

מה אומר החוק בנוגע לשילוט דפיברילטור במקומות ציבוריים?

בשנת 2008 הכנסת אישרה את חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים.

האזינו לכתבה

כדי שחוק זה ישרת את המטרה שלשמה נחקק, הוא מגדיר גם תקנות הנוגעות לשילוט במקומות ציבוריים וביניהם גם שלטי בטיחות, כך במידה ואדם חווה דום לב במקום ציבורי, האנשים שנמצאים בקרבתו יוכלו להגיע במהירות למכשיר החייאה ולעשות בו שימוש מציל חיים.

אז מה אומר החוק?

החוק הנוגע לשילוט דפיברילטור קובע היכן למקם את השילוט ויותר מכך, מאיזה חומרים לייצר אותו וכיצד הוא צריך להיראות. על פי החוק יש לתלות 3 סוגי שלטים, סווג אחד שיותקן על עמדת המכשיר, סוג שני של שילוט שמכוון אל מיקום המכשיר וסוג שלישי אשר מפרט כיצד להשתמש בו נכון.

שילוט מכוון כל התקנות

שלטים מהסוג הראשון יש לתלות על המכשיר עצמו. לגבי שלטי ההכוונה, החוק מתייחס לסוגיות הבאות:

  • במידה ומדובר במבנה ציבורי, יש לתלות שילוט הכוונה אל המכשיר בכל קומה.
  • יש לוודא שהמרחק בין שלט לשלט לא עולה על 150 מטרים.
  • במידה ולא מדובר במבנה ציבורי, יש להציב את השילוט בכניסה למקום.

תקנות ויזואליות

החוק מתייחס גם לאופן ייצור השלט ומפרט שעליו להיות מיוצר מחומר קשיח ושצריך לקבע אותו למקום בו הוא מותקן. במידה והשלט מותקן במקום חשוך, יש גם לדאוג להסדיר את נושא התאורה, על מנת שניתן יהיה לראות אותו בכל זמן.

השילוט שמותקן על דפיברילטור צריך להיות בגודל המתאים40X40)  ס"מ), יש לכתוב עליו את צמד המילים "מכשיר החייאה" בשפות עברית, אנגלית, ערבית, רוסית ואמהרית. כמו כן צריך להופיע עליו מספר הטלפון 101 של מד"א וסימון גרפי של דפיברילטור והוא לב אשר בתוכו ברק.

מה אומר החוק לגבי שילוט דפיברילטור

שלטי ההכוונה צריכים להיראות אותו הדבר אך עליהם לכלול גם חץ שחור שמכוון את המשתמשים לכיוון שבו מכשיר ההחייאה נמצא.

השלטים שמפרטים על אופן ההפעלה צריכים להיות מותקנים ליד המכשיר, והמידות שלהם יהיו 100X120 ס"מ. הוראות ההפעלה, על כל השלבים שלהן, צריכות להיות כתובות בחמש השפות שצוינו לעיל גם כן.

החשיבות בשמירה על תקנות השילוט

החוק מחייב לתלות שילוט ולא סתם. כאשר מדובר באירוע חירום כל שניה חשובה ויכולה להיות הרת גורל ממש. ככל שחולף הזמן, כך הנזק שיגרם לאדם שעובר אירוע דום לב יהיה בלתי הפיך והסיכון לפגיעה במוח רק ילך ויגדל. שילוט ברור התואם לתקנות החוק, מאפשר למצוא את מכשיר ההחייאה במינימום זמן, ולבצע החייאה בהתאם להנחיות, מה שיכול להציל חיי אדם.

קח אותי לחנות!

שאלות נפוצות על החוק לשילוט דפיברילטור בציבור

הכנו מאמר שיפרט לכם כל מה שתרצו לדעת על החוק לשילוט דפיברילטור בציבור. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
המחיר של החוק לשילוט דפיברילטור בציבור מפורט במאמר עצמו ככל שניתן, ותמיד תוכלו לחייג אלינו לטלפון 050-9595004 כדי לדעת יותר ולקבל הצעת מחיר מדוייקת.
כן. צוות האתר "עדן חותמות" מציע מגוון מוצרים לקהל הרחב וביניהם גם החוק לשילוט דפיברילטור בציבור. ניתן להזמין ישירות מהאתר שלנו או להתקשר לשירות הלקוחות לביצוע הזמנה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על החוק לשילוט דפיברילטור בציבור שלח טופס או חייג 050-9595004

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

למה כדאי למתג ציוד משרדי

למה כדאי למתג ציוד משרדי?

אנשים רבים עשויים לתהות מדוע עסקים מקדישים זמן והשקעה במיתוג הציוד המשרדי שלהם. הרי ברור שהציוד העסקי נמצא בתוך העסק. לא כדאי יותר שתקציב השיווק

קרא עוד »
הזמנת חותמות בעפולה

הזמנת חותמות בעפולה

עפולה היא עיר מרכזית הצפון, אך גם משמשת בירת התושבים שאינם במעמד הגבוה. אולם, תושבי עפולה עדיין במצב כלכלי טוב יותר מערים אחרות בצפון, כמו

קרא עוד »
עטים לפרסום העסק

עטים לפרסום העסק

אחד ממוצרי הפרסום הטובים ביותר לפרסום עסק, הוא עט. אבל כמובן, ישנם אמצעים וגימיקים אחרים בהם ניתן לפרסם את העסק. אפשר לפרסם עסק באמצעות יצירת

קרא עוד »
סוגי עטים

סוגי עטים

אין רק סוג אחד של עט. אפשר למנות סוגי עטים רבים. כמובן, יש מגוון רחב מאוד של עטי כתיבה פשוטים. אפשר לבחור עטים בצבעים שונים.

קרא עוד »
הזמנת חותמות בבאר שבע

הזמנת חותמות בבאר שבע

חשבתם פעם למתג את הכלב שלכם? היום, מאוד באופנה להיות מותג. כל אירוע עסקי עובר מיתוג. כל חתונה או אירוע משפחתי עובר מיתוג. ואכן, באירועים

קרא עוד »
הזמנת חותמות בהרצליה

הזמנת חותמות בהרצליה

לסקטור הפרטי, יש רצון משלו להיות יוקרתי וממותג. למעשה, עולם המיתוג לא הגיע מהסקטור הציבורי, אלא מהסקטור הפרטי. בניית המותגים, נעשתה כצורך עבור עסקים מהמגזר

קרא עוד »
שלח הודעה
1
היי , כאן שימי :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)