החשיבות של שלטי הניקיון בחיינו

למען הבריאות שלנו, חשוב שנחייה בסביבה נקייה ומסודרת. לכלוך עלול להביא למחלות, ואף למגיפות. בתקופות בהיסטוריה בהם לא הקפידו התושבים בעולם על היגיינה, סדר וניקיון- היו מחלות ומגיפות קשות. ולכן, חשוב מאוד לשים ברחובות ובבתי העסק, שלטים המעודדים ומסייעים לשמירה על סדר וניקיון. באופן כללי- יש שלטים המסבירים על החשיבות והחובה בשמירת הניקיון, ויש שלטי הכוונה אל הפחים.

שלט שמור על הניקיון

שלטי "שמור על ניקיון".

השלטים הנפוצים ביותר המסייעים לשמירה על ניקיון, הם שלטי "שמור על ניקיון". בשלטים אלו, מצויר איש משליך פסולת לתוך פח אשפה, ורשום בהם "שמור על ניקיון". המסר של השלטים הללו, הוא פשוט וברור. ולכן דווקא שלטים פשוטים אלו, מצליחים לגרום לשוהים במקומות בהם מוצבים שלטים אלו- לשמור על הניקיון. האיור נצרב במוח של הצופה, וגורם לו להשליך את הפסולת לפח האשפה. שלטים אלו, ניתן להזמין בכל בתי עסק של חריטת שלטים.

שלטי פינת החתלה.

בקניונים ובמקומות ציבוריים רבים, מציבים פינות החתלה, שנועדו לנוחות ההורים המחליפים חיתול לתינוק. השלט "פינת החתלה" מכוון את ההורים לפינה, אך גורם בתת מודע להורה להשליך את החיתול המלוכלך אל פח האשפה. ולכן, מציבים פח אשפה קטן בפינת ההחתלה, במקום לא רחוק מדי מטווח הראייה של השלט "פינת החתלה". בפינות אלו, יוצב בקיר ליד משטח ההחתלה שלט נוסף שיהיה כתוב עליו "נא לשמור על סדר וניקיון". ככל ששלט זה יהיה בולט יותר- כך הוא ייצרה יותר בתודעה של ההורה המחליף חיתול, ואכן יישמר במקום הסדר והניקיון.

הוראות נוספות בשלטי הניקיון.

ישנם מקומות, בהם צריך להוסיף הוראות נוספות בשלטי הניקיון. למשל- בטיפת חלב מבקשים מההורים המחליפים חיתול, להוציא את השקית עם החיתול המלוכלך מחוץ למבנה. לכן ליד פינת ההחתלה והמדידה יהיה שלט "שמור על ניקיון, נא לזרוק שקיות האשפה לפח". עיצוב השלט יהיה ברור, ויגרום לצופים בו לבצע את פעולת הניקיון הנדרשת. ישנם מקומות כמו אתרי בנייה, בהם יש צורך לפנות מדי פעם פסולת וגרוטאות. לכן במקומות אלו יוצב שלט "נא לזרוק את האשפה לפח. את הגרוטאות לזרוק מחוץ למבנה".

מהו עיצוב ברור ומזמין של שלט ניקיון?

על מנת ששלטי הניקיון יפעלו את פעולתם- עליהם להיות בעלי עיצוב ברור ומזמין. ולכן, ברוב שלטי הניקיון יש את האיור של פח האשפה. הכיתוב בשלטים אלו אינו שחור, אלא צבע בולט יותר. חלק מהמקומות מעדיפים להציב שלטי ניקיון עם כיתוב אדום, שהוא זוהר ובולט. בשלטים בהם יש הוראות ניקיון מיוחדות, הרקע יהיה צבעוני, והכיתוב יהיה לבן. כך יהיו שלטים אלו זוהרים ובולטים יותר.

שלטי הוראות לחדר זבל.

גם בחדרי זבל, יש להציב שילוט מתאים עם הוראות. ישנם דיירים חדשים, אשר להם זו התנסות ראשונה עם פח זבל. לכן, חשוב לשים שלטים ברורים וגדולים, אשר מוסבר בהם שיש לזרוק את שקיות האשפה לתוך המכלים, ולא להשאיר שקיות אשפה בתוך חדר הזבל.

קח אותי לחנות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן שימי :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)